Jean Louis David

  • Od roku 2008 bol Jean Louis David súčasťou Provalliance Group, poprednej európskej hairstylingovej spločnosti – druhej najväčšej na svete.
  • Viac než 1000 salónov po celom svete. Najväčšia spoločnosť vo Francúzsku (430 salónov) a v Taliansku (300 salónov).
  • Viac než 5000 zamestnancov v sieti Jean Louis David
    60 nových salónov otvorených každý rok.
  • 12 miliónov klientov každý rok.
História

„Byť súčasný a mať radosť z vyvíjajúceho sa vkusu a túžob svojich zákazníkov.“

Toto je mantra Jean Louis David. Vizionársky kaderník otvoril svoj prvý salón v roku 1961 na Avenue Wagram v Paríži. Netrvalo dlho a ocitol sa na vrchole. K tomuto úspechu do značnej miery prispeli jeho inovatívne techniky a vášeň pre ženskú krásu. Jean Louis David sa rozhodol urobiť z kaderníctva umenie, ktoré sa v priebehu sezón neustále mení.

Po spolupráci s niektorými z najväčších fotografov v šesťdesiatych rokoch – vrátane Helmuta Newtona a Herba Rittsa – sa Jean Louis David rozhodol v 70. rokoch minulého storočia postaviť za kameru, video a fotografiu sám. Vďaka tomu mohol svojim klientom predvádzať veľké množstvo účesov. V tom čase to bol sám Jean Louis David, ktorý mal na starosti zmenu dizajnu. Od jeho odchodu prevzal vedenie umelecký tím, ktorý drží krok s najnovšími trendmi a pokračuje vo vymýšľaní konkrétnych strihov, farieb a účesov.

Jean Louis David sa tak neustále vyvíjal a zlepšoval. Vďačíme mu obzvlášť za slávny vrstvený strih, ktorý bol prvý krát realizovaný v roku 1970 a bol pôvodne vytvorený tak, aby oslobodil ženy z okov ťažkých strihov. Umelecký tím dnes pokračuje v tejto tradícii a rešpektuje toto dedičstvo tým, že navrhuje ľahké a moderné strihy, s prispôsobením prírodných a moderných farieb.

Na základe svojho úspechu v médiách a vo svete obchodu, vybudoval impérium otvorením série franšízových salónov pod jeho menom. Podľa neho to „umožňuje obchodníkom ťažiť z povesti franšízora a získať prístup k množstvu komerčných metód a techník, špeciálne vyvinutých pre týchto franšízantov“. Tento risk sa vyplatil, pretože jeho sieť sa v priebehu rokov výrazne rozrástla na celom svete. V súčasnosti je už viac ako tisíc salónov Jean Louis David. Zostáva kaderníckou sieťou číslo jeden v Európe a druhou na svete.

Profesionálne školené tímy

Aby sa zabezpečilo, že stylisti v Jean Louis David budú vždy v popredí najnovších trendov a techník, stanovil Jean Louis David školenie ako prioritu. Na konci sedemdesiatych rokov minulého storočia prišiel s video školením, aby svojim kaderníkom poskytol kľúč k jedinečnému a predovšetkým identickému know-how vo všetkých salónoch Jean Louis David.

Dnes už existuje na sprostredkovanie tohto know-how špecializované školiace stredisko so sídlom na rue Cambon v Paríži. Prichádzajú tu všetci kaderníci siete, aby si prehĺbili svoje odborné znalosti, ale tiež aby sa dozvedeli najnovšie trendy v strihaní, nové techniky farbenia, alebo sa zoznámili s výrobkami značky. Stredisko, ktoré zaberá 350 m2, ponúka niekoľko úrovní školenia:

  • úvodné moduly pre nováčikov,
  • tematické školenia pre skúsenejších zamestnancov,
  • špecifické školenia pre vedúcich salónov.
Jedinečný zážitok zo salónov

Svet salónov Jean Louis David

Jasné, moderné a atraktívne farby… Dizajn salónov Jean Louis David je aktuálny a rafinovaný. Teplé materiály, ako je drevo, zdobia nábytok so zaoblenými krivkami, ktoré mu dodávajú ženský dotyk a eleganciu. Ergonómia kresiel, osvetlenie a dokonca aj tvar toaletných stolíkov boli navrhnuté s jediným cieľom: poskytnúť zákazníkom maximálny komfort. Tento dizajn podporuje jedinečnú atmosféru salónov Jean Louis David. Atmosféru, ktorá dokonale vyvažuje eleganciu a striedmosť s modernosťou a praktickosťou.

Kvalita služieb Jean Louis David

Uvítanie, vypočutie, starostlivosť … všetko bolo premyslené tak, aby bola návšteva Jean Louis David chvíľou čistého relaxu. Stylisti robia všetko pre to, aby zaistili vynikajúcu kvalitu služieb, aby každá návšteva salónu bola jedinečná. To je výsledok prístupu k zákazníkom, ktorým je Jean Louis David preslávený už od vzniku svojich salónov!

Heslo: personalizovaný prístup

Aby bol každý účes jedinečný, každá návšteva salónu začína individuálnou konzultáciou, známou ako „Moment Collection“, počas ktorej si zákazník za asistencie svojho stylistu vyberie svoje obľúbené účesy z exkluzívnych kníh salónov Jean Louis David. Stylista potom rozhodne o tom, čo je alebo nie je možné, na základe typu vlasov a konkrétneho štýlu každého zákazníka. Aby bola zaručená dokonalá kvalita, salóny Jean Louis David pracujú výlučne s výrobkami L’Oréal Professionnel, Kérastase a Redken.